This is the membership endpoints html.
Client Id
Client Secret
PB Error Codes
getcategories
getproducts
accesstoken
catalogId
catalogVersionId
categoryId
viewCart
deleteCart
addToCart
retrieveMembersDetails
getMemberInfo
unlinkMember
submitNewMemberInfo
updateCustomerDetails
traditionalUpdateCustomerDetails
paymentDetails
createOrganization
addFacility
addVoucher
removeVoucher
validateAddress
setDefaultPayment
getOrganization
orders
organizationSuggestion
facilitySuggestion
deleteCard
resetPassword
signInByUaid
recoveryEmail
customerEmailUpdate
traditionalLogin
signInByProfile
updateSignInProfile
addCard
addEcheck
removeEcheck
setDefaultPaymentInfo
unsubscribe
editFacility
unlinkFacility
editOrganization
duplicateCustomerValidation
getSection
refreshToken
Southern

junior CHAMPS

IN april 

Ron Cioffi  |  May 24, 2017
<p><span class="articlesubtitle">junior CHAMPS</span></p>
<p><span class="articletitle">IN april</span> </p>
ADVERTISEMENT

Click here for the list of 2017 Level 1-4 Southern junior tournaments.

Level 1A

Mobile, AL

April 28- May 1

Boys 18 Singles

Colton Gromley

Boys 16 Singles

Scott Sculley

Girls 18 Singles

Sophia Patel

Girls 16 Singles

AnneMarie Hiser

Boys 18 Doubles

Phillip Jordan

Andres Martin

Boys 16 Doubles

Huntley Allen

Justin Waldman

Girls 18 Doubles

Kylie Duckworth

Elise Mills

Girls 16 Doubles

Mary Courville

AnneMarie Hiser

Level 1A

Hilton Head Island, SC

April 28- May 1

Boys 14 Singles

Rohan Sachdev

Boys 12 Singles

Andrew Delgado

Girls 14 Singles

Sayda Hernandez

Girls 12 Singles

Brooke Wrigley

Boys 14 Doubles

Niles Rachal

Braden Shick

Boys 12 Doubles

Lincoln Battle

Brandon Mercado

Girls 14 Doubles

Allie Gretkowski

Margaret Navarro

Girls 12 Doubles

Sydney Severance

Piper Charney

Level 2

Birmingham, AL

April 14-17

Boys 14 Singles

Matthew Pitts

Boys 12 Singles

Xander Barber

Boys 14 Doubles

George Alexander

Mitchell Deames

Boys 12 Doubles

Nathan Pitts

Jacob Smith

Girls 14 Singles

Reagan Welch

Girls 12 Singles

Isabella Hartung

Girls 14 Doubles

Mattie Grace Dermody

Reagan Welch

Girls 12 Doubles

Keona Fielitz

Isabella Hartung

Level 2

Montgomery, AL

April 14-17

Boys 18 Singles

Phillip Jordan

Boys 16 Singles

Matthew Halpin

Girls 18 Singles

AnneMarie Hiser

Girls 16 Singles

Sayda Hernandez

Boys 18 Doubles

Harvey Maughan

Gaston Muhammad

Boys 16 Doubles

Muhamad Bedwan

Parrish Simmons

Girls 18 Doubles

Priyanka Mitta

Elizabeth Truluck

Girls 16 Doubles

Winslow Huth

Anna Mitchell

LEVEL 3

Raleigh, NC

April 7-9

Boys 18 Singles RED

Agustin Velasco

Boys 18 Singles BLUE

Thomas Jahn

Boys 16 Singles RED

Peyton Gatti

Boys 16 Singles BLUE

JonBrann Reid

Boys 14 Singles RED

Boyeni Keenan

Boys 14 Singles BLUE

Aditya Narayanan

Boys 12 Singles BLUE

Cody Benton

Boys 12 Singles RED

Jimin Jung

Boys 10 Singles RED

Muyang Yi

Boys 10 Singles BLUE

Sebastian Mazur

Girls 18 Singles RED

Amber Fuller

Girls 18 Singles BLUE

Lilie Steryous

Girls 16 Singles RED

Alexandra Torre

Girls 16 Singles BLUE

Emily Brandow

Girls 14 Singles RED

Angelina Jacobs

Girls 14 Singles BLUE

Grace Brittain

Girls 12 Singles RED

Brianna Baldi

Girls 12 Singles BLUE

Audrey Jordan

Girls 10 Singles

Sehar Chandok

Boys 18 Doubles

Thomas Jahn

Matthew Thomson

Boys 16 Doubles

Sam Dively

Peyton Gatti

Boys 14 Doubles

Carter McWhorter

Warren McWhorter

Boys 12 Doubles

Cody Benton

Hayes Gilbert

Boys 10 Doubles

Sebastian Mazur

Muyang Yi

Girls 18 Doubles

Amber Fuller

Amanda Nowak

Girls 16 Doubles

Karen Galush

Anna Rico

Girls 14 Doubles

Angelina Jacobs

Elsa Kirch

Girls 12 Doubles

Allison Harris

Audrey Jordan

Girls 10 Doubles

Sehar Chandok

Tanvi Komaragiri

LEVEL 3

Knoxville, TN

April 21-23

Boys 18 Singles

Sean Presson

Boys 16 Singles

Sam Dively

Boys 14 Singles

Wyatt Cannon

Boys 12 Singles

Tommy Scanlan

Boys 10 Singles

Richard LaLance

Girls 18 Singles

Beatrice Holding

Girls 16 Singles

Days Nuckolls

Girls 14 Singles

Abigail Solomon

Girls 10 Singles

Sabritt Dozier

Boys 18 Doubles

Bryce Keim

Mitchel Mercer

Boys 16 Doubles 

Mac Morehead

Harrison Williams

Boys 14 Doubles

Jordan Bruck

Robbie Young

Boys 12 Doubles

Wilder Dewhirst

Jax Kirby

Boys 10 Doubles

Caleb Climer

Tylan Lamb

Girls 18 Doubles

Eva Borders

Sarah Horn

Girls 16 Doubles

Paige Black

Ann Spurka

Girls 14 Doubles

Lili Roth

Sophia Strugnell

Girls 12 Doubles

Keona Fielitz

Margaret Manolache

Boys 18 Singles RED

Bryce Keim

Boys 16 Singles RED

Harrison Williams

Boys 14 Singles RED

Eli Wood

Girls 18 Singles RED

Madalina Man

Girls 16 Singles RED

Tyler Blalock

Girls 14 Singles RED

Willa Rogers

Girls 12 Singles  RED

Saray Yli-Piipari

LEVEL 3

Ridgeland, MS

April 22-23

Boys 18 Singles RED

Christopher Rios

Boys 18 Singles WHITE

Jeffrey Dewald

Boys 16 Singles RED

Jake Sweeney

Boys 16 Singles WHITE

Andrew Otzenberger

Boys 14 Singles RED

Nathan Cox

Boys 14 Singles WHITE

Will Leathers

Boys 12 Singles Yellow-RED

Kai Reinauer

Boys 12 Singles Yellow-WHITE

Ivey Yelverton

Boys 10 Singles GREEN 1

John David McCrory

Girls 18 Singles

Sylvia Vijoen

Girls 16 Singles RED

Caroline Hudson

Girls 16 Singles WHITE

Caroline Hill

Girls 14 Singles RED

Madison Morris

Girls 14 Singles WHITE

Anne Scott Guglielmo

Girls 12 Singles Yellow

Mary Ellen Longmire

Girls 10 Singles GREEN 1

Ella Mancuso

Boys 18 Doubles

Aubrey Davis

Eddie Griesedieck

Boys 16 Doubles

Jason Smith

Spencer Snow

Boys 14 Doubles

Grant Mountain

Walker Stearns

Boys 12 Doubles

Oliver Bonovich

Campbell Maben

Boys 10  Doubles

Benjamin Farnham

Charlie Robin

Girls 18 Doubles

Addison Covington

Lilie Steryous

Girls 16 Doubles

Maggie Cannata

Winslow Huth

Girls 14 Doubles

Tiera Jarmond

Anna Shumate

Girls 12 Doubles

Maeve Thornton

Lisa Messier

Girls 10 Doubles

Lexi McDonnough

Lillie Murphy

Boys 18 Singles WHITE

Jacob Lorino

Boys 16 Singles WHITE

Casey Markulike

Boys 14 Singles WHITE

Connor Coleman

Boys 12 Singles WHITE

David Saye

Girls 18 Singles WHITE

Alee Clayton

Girls 16 Singles WHITE

Winslow Huth

Girls 14 Singles WHITE

Tiera Jarmond

Girls 12 SinglesWHITE

Lisa Messier

Level 3

Carrboro, NC

April 28-30

Boys 18 Singles RED

Jack Wylly

Boys 16 Singles RED

Banks Evans

Boys 14 Singles RED

Nikhil Kulkami

Boys 12 Singles RED

Cody Benton

Boys 10 Singles

Gavin Goode

Boys 18 Doubles

Priyan Desilva

Kevin Huang

Boys 16 Doubles

Ford Evans

Daiven Sharma

Boys 14 Doubles

Sidhant Hotchandani

Aathreya Mahesh

Boys 12 Doubles

Cody Benton

Noah McDonald

Boys 10 Doubles

Tejus Ranadive

Addison Ogle

Girls 18 Singles RED

Carolyn Ansari

Girls 16 Singles RED

Anna Rico

Girls 14 Singles RED

Julia Xiao

Girls 12 Singles RED

Allison Harris

Girls 12 Singles RR

Natalie Devraj

Girls 10 Singles

Allie Bittner

Girls 18 Doubles

Ashley Hardeman

Ana Sharbaugh

Girls 16 Doubles

Alexis Galloway

Natalie Timinskas

Girls 14 Doubles

Lily Aranyos

Diya Ramchandani

Girls 12 Doubles

Julienne Izod

Brianna Viets

Girls 10 Doubles

Lily Murray

Addison Ogle

Boys 18 Singles WHITE

Nicholas Watson

Boys 16 Singles WHITE

Daiven Sharma

Boys 14 Singles WHITE

Rishi Kakkar

Boys 12 Singles WHITE

Noah McDonald

Girls18 Singles WHITE

Kate Gray

Girls16 Singles WHITE

Joy Callwood

Girls14 Singles WHITE

Elle Bredemann

Girls12 Singles WHITE

Julianne Izod

Level 4

Shreveport, LA

April 7- 9

Boys 18 Singles

Andrew Otzenberger

Boys 16 Singles

Jake Maxson

Boys 14 Singles 

Kai Reinauer

Boys 12 Singles

Ben Reinauer

Boys 10 Singles ORANGE

Knox Stinson

Boys 10 Singles GREEN

Dixon Tuft

Girls 16 Singles 

MaryCecile Hancock

Girls 14 Singles

Anne Scott Guglielmo

Girls 12 Singles

Mary Ellen Longmire  Girls 10 Singles GREEN

Virginia Crocker

Boys 18 Doubles

Tyler Santucci

Tres Santucci

Matthew Yanuck

Boys 16 Doubles

Andrew Maxson

Jake Maxson

Boys 14 Doubles

Griffen Valiulis

Stafford Yerger

Boys 12 Doubles

Kai Reinauer

Ben Reinauer

Girls 14 Doubles

Anne Scott Guglielmo

Taylor Nash

Girls 12 Doubles

Mary Ellen Longmire

Sydney Young

 

ADVERTISEMENT

Level 4

Fort Smith, AR

April 7-8

Boys 18 Singles

Ethan Eddleman

Boys 16 Singles

Hayden Shoemake

Boys 14 Singles

Bradley Neil

Boys 12 Singles

Spencer Holloway

Boys 10 Singles

Sai Nitishk Bathina

Girls 18 Singles

Katherine Files

Girls 16 Singles

Yasmine Humbert

Girls 14 Singles

Alexis Evans

Girls 12 Singles

Leena Cashman

Girls 10 Singles

Abby Whittaker

Boys 18 Doubles

Ethan Eddleman

AJ Rogers

Boys 16 Doubles

Conor Clardy

Hayden Shoemake

Boys 14 Doubles

Vikram Balasekaran

Bradley Neil

Boys 12 Doubles

Graysen Conley

Robinson Wright

Boys 10 Doubles

Sai Nitishk Bathina

Michael Homsi

Girls 16 Doubles

Eleanor Coleman

Grace Coleman

Girls 14 Doubles

Marie Claire Brandt

Leena Cashman

Girls 10 Doubles

Eva Lopez

Evie Sandlin

Level 4

Oxford, MS

April 13-16

Boys 18 Singles

Brady McDaniel

Boys 16 Singles

Hank Leathers

Boys 14 Singles

Will Leathers

Boys 12 Singles

Charlie Ratliff

Boys 10 Singles GREEN 1

Eli Bowen

Boys 10 Singles ORANGE 1

William Nordstrom

Girls 16 Singles

Ally Bowen

Girls 14 Singles

Sunny Logan

Girls 12 Singles

Lucy Lee

Girls 10 Singles GREEN 1

Emily Shows

Girls 10 Singles ORANGE 1

Sophie Wren

Girls 10 Singles ORANGE 2

Laurie Waterer

Boys 18 Doubles

Brady McDaniel

Bo T Nash

Boys 16 Doubles

Luke Flippo

Hank Leathers

Boys 14 Doubles

Will Leathers

Ben Uelltsschey

Boys 12 Doubles

Lytle Moore

Charlie Ratliff

Boys 10 Doubles GREEN 1

Eli Bowen

Lucas Wrigley

Girls 16 Doubles 

Ally Bowen

Lydia Lee

Girls 14 Doubles

Ava Durgin

Kaytlin Moudy

Girls 12 Doubles

Lucy Lee

Owen Wilkinson

Level 4

Greensboro, NC

April 21-24

Boys 18 Singles

Matthew Thomson

Boys 16 Singles

Andrew Broadstreet

Boys 14 Singles

Boyeni Keenan

Boys 12 Singles

Lincoln Battle

Boys 10 Singles

Zachary Kodesh

Girls 18 Singles

Amber Fuller

Girls 16 Singles

Sibel Tanik

Girls 14 Singles

Elsa Kirch

Girls 12 Singles

Isabella Hartung

Girls 10 Singles

Jeslyn Partiknjo

Boys 18 Doubles

Vineet Ramesh

Joseph Wayand

Boys 16 Doubles

Zachary Theodissiou

Nicholas Ulehia

Boys 14 Doubles

Sidhant Hotchandani

Boyeni Keenan

Boys 12 Doubles

Gabe Avram

David Saye

Boys 10 Doubles

Gavin Goode

Anthony Dry

Girls 18 Doubles

Amber Fuller

Carolyn Ansari

Girls 16 Doubles

Sophia Strugnell

Tessa Trate

Girls 14 Doubles

Angela Jacobs

Elsa Kirch

Girls 12 Doubles

Reagan Harris

Brianna Baldi

Girls 10 Doubles

Sehar Chandok

Tanvi Komaragiri

Co-ed 8 Singles

Griffin Goode

Level 4

Hot Springs, AR

April 21-23

Boys 18 Singles

Andrew Maxson

Boys 16 Singles

John Wylie

Boys 14 Singles

Bradley Neil

Boys 12 Singles

Spencer Holloway

Boys 10 Singles GREEN

Rome Foster 

Girls 16 Singles

Sarah Schneringer 

Girls 14 Singles

Jelani Jones

Girls 12 Singles

Emmory Simmons

Girls 10 Singles GREEN

Abby Whittaker

Boys 18 Doubles

Connor Johnson

Andrew Maxson

Boys 16 Doubles

Tucker Harris

John Wylie

Boys 14 Doubles

Harshit Dhayal

Bradley Neil

Boys 10 Doubles

Sai Nitishk Bathina

Henry Brandt

Girls 16 Doubles

Grace Coleman

Sarah Schnenninger

Girls 12 Doubles

MaryLove Reynolds

Emmory Simmons

Girls 10 Doubles GREEN

Anna Kay Johnston

Abby Whitaker

 

Level 4

Alexandria, LA

April 28-May 1

Boys 18 Singles

Andrew Otzenberger

Boys 16 Singles

Matthew Armbruster

Boys 14 Singles

Charles Fremaux

Boys 12 Singles

Stephen Rice

Boys 10 Singles

Ethan Watt

Girls 18 Singles

MaryCecile Hancock

Girls 16 Singles

Jessica Legendre

Girls 14 Singles

Anne Scott Guglielmo

Girls 12 Singles

Isabella Young

Boys 18 Doubles

Kolton Acuna

Justin Uribi

Boys 14 Doubles

Ashton Ellis

Aidan Mahoney

Boys 12 Doubles

Tali Jarmond

Will Mayew

Boys 10 Doubles

Caeden Bayle

Will Gustafson

Girls 18 Doubles

Natalie Bronsdon

Erin Johnson

Girls 16 Doubles

Anne Scott Guglielmo

MaryCecile Hancock

Girls 14 Doubles

Emma Koch

Jessica Legendre

Girls 12 Doubles

Natalie Devraj

Abby Lee

   

ADVERTISEMENT

Related Articles

SIGN UP FOR THE USTA NEWSLETTER